Are you paying 16.25 cents per lb or 90 cents per lb?

UntitledGo to the regular grocery and you will find that a pound costs between 60 to 90 cents. Of course, it is important to remember that the amount you buy in bulk should be utilized before it goes bad. Throwing anything in the bin is throwing money away. What is more there are always great coupons that you can use to further lower costs like this SAVE 50ยข when you buy any ONE (1) NABISCO Product (9 oz. or larger) (Available at Walmart).